skip navigation links

"Mega MONOPOLY"

Mega MONOPOLY details details

(winners as of 10/13/11)

 


(winners listed by prize)

$2 Million Winners (4) $20,000 Winners (35) Including: $10,000 Winners (64) Including: $4,000 Winners (141) Including:
Penny Warner, Urbana Kenneth Turner, Florissant Robin Frink, Carthage Ver Eddings, St. Louis
Keith Foster, Jefferson City Homer Smith, Doniphan Daniel Ossendorg, St. Charles James Orton, Leasburg
Ernet Pullen, Bonne Terre Clay Dean, Kansas City William Gray, Sr., Chesterfield Greg Brewer, Rogersville
A.C. Davis, Kansas City David Bingman, Hillsboro John Brewer, Jr., Thayer James Smith, St. Charles
  Danny Howe, Jr., Eldridge Susan Crites, Hazelwood Miriam Kielmann, Stockton
  Timothy Ritter, Troy Connie McMunn, Dexter Lora Chappel, Excelsior Springs
  Arleda Wilsmeyer, Union Matthew Riddle, Peculiar Christine Brooks, Nixa
  Bonnie Hurst, Salem Tracy Lorenz, Sedalia D.L. Cole, West Plains
  Lane Austin, Lebanon J.C. Chalamacharla, Manchester Linda Beal, Mountain Grove
  Jennifer Dye, Springfield James McKeone, Jr., Pleasant Hill Robert Carden, East Prairie
  Nathan Spigner, Berkeley Terry Young, Ballwin Forest Onstott, Lamar
  Wendy Campbell, Independence Janet Guirguis, Gladstone Joseph Tulgetske, Aurora
  Katherine Byrne, Ballwin Calvin Hutchings, Pottersville John Brown, Warrensburg
  Lori Lacy, Greenwood Tameca Blue, Florissant Larry Stogsdill, Eldon
  Scott Kuemper, Wausau, Wis. Alan Wesloh, Washington Richard Masters, St. Charles
  David Pursley, St. Ann Wallace Moore, Lebanon Kathy Ronzo Leon, Mansfield
  Fred Moore, Sedalia Susan Haynes, Springfield Shawn Culver, St. Joseph
  Sheila Harbin, Watson Dennis Onca, Sugar Creek Nicholas Gentges, Sedalia
  John Wessner, Rolla Richard Simms, Florissant Irma Davis, University City
  Edgar Patterson, Bolivar Carl Pruett, Waynesville Harold Hill, Campbell
  Sarah Stice, Hannibal Cynthia Ringo, Old Monroe John Anglin, Washington
  Teresa Lent, Marshall Anita Holland, Urbana Vickie Joy, Ridgedale
  Maleah Paddock, DeSoto Betty Blackwell, Liberty Beatrice Porter, Jefferson City
  Kent Debaun, Noblesville, Ind. Jason Legrand, Bismarck Ann Clark, Jasper, Ark.
  Lois Potts, Eldon May Hutchison, Nevada Jonna Coons, Hannibal
  Dana Ulbrich, Springfield Tom Sciortino, Gladstone Jesse Weddington, Stockton
  William Andrews, New Bloomfield Dorothy Stephenson, Kansas City Kevin Conway, Fair Grove
  Colin Emmons, Cape Girardeau Amanda Rapp, Kansas City D.H. Patel, Belton
  Etta Farmer, Fulton Robert Lewis, Gower Gayla Hammond, West Plains
  Gregory Thompson, Matthews Brooke Jordan, Lebanon Elizabeth Levacy, Columbia
  Jesse Viehman, Steelville Kenneth Cornelilson, Springfield Bipin Patel, Belton
  Richard Smith, Belleview Daniel Friel, St. Louis Jonathan Meyer, Eureka
  Buddy Parks, Springfield Jay Hawkins, Philadelphia Jerry Jones, Roach
  Ura Williams, Poplar Bluff Samuel Watson III, Kirkwood Joe Dailey, Waynesville
    Tiffini Ashley, Kansas City Cassandra Garcia, Kansas City
    Jack Davis, Lamar Johnny Alford, Poplar Bluff
    Leonard Brinley, DeSoto Gerald Mackey, St. Louis
    Celesta Ostermann, Brookfield Pamela Rose, St. Charles
    Carole Frankenbach, Hannibal Heather Oplt, Valley Park
    Nicholas Moorer, Warsaw Ella West, Kansas City
    Laura Buck, Perryville Robert Cottrell, Aurora
    Mary Jo Auxier, St. Joseph Jonathan Bailey, Marshfield
    Courtney Williams, Maryland Heights Susan Matson, St. Joseph
    Rodney Wilson, Bonne Terre Jacqueline Hinkel, O'Fallon
    Brian Corban, Nixa Christine Abbott-Irwin, Blue Springs
    Phuc Van Le, St. Louis Terry Noack, Lee's Summit
    Leroy Glover, Affton Brooke Jordan, Lebanon
    Cindy Claxton, Lebanon Murt Breen, Jr., Springfield
    Stephen Strobl, St. Louis Teresa Roberts, Ava
    Timothy Godfrey, St. Charles John Hutchison, Kansas City
    Kurt Ambrozi, St. Joseph Steven Mooneyham, Marionville
    Frankie Duncan, Dixon Robert Webb, Joplin
    Jason McGuire, Nixa Michele Lorenz, St. Louis
    Timothy Keena, Bloomfield Perry Lunceford, Bland
    James Depler, Kansas City Kristine Hoffecker, Versailles
    Michael Webb, St. Louis Robert Sears, St. Louis
    Robert Burke, Ballwin Harriet Pyle, Independence
      Michael Rollins, Rolla
      Taghreed Shaker, St. Charles
      Valerie Foust, Hannibal
      Dan Lehman, Gladstone
      Nicole Termini, Kansas City
      Louise Shrader, Mexico
      James Haslag, Linn
      Rodger Pinkley, Essex
      Marcia Dennis, Hallsville
      Jimmy Courtois, Lilbourn
      Joe Endicott, Springfield
      Colin Emmons, Cape Girardeau
      Robert Tuggle, Bethany
      Mahfuzur Rahman, Kansas City
      Russell Nolan, Independence
      Johnnie Beasley, Nixa
      Angela Bower, Columbia
      Tony Chumbley, St. Louis
      Justin Moulder, Kirkwood
      Janice Landa, St. Peters
      Karlene Carney, Cassville
      Sherma Kelley-Matthews, Sikeston
      John Miller, Mansfield
      Benny Larue, Pacific
      Robert Shell, Kansas City
      Bruce Braswell, Vandalia, Ill.
      Jessie Brown, Portageville
      Claire Rocha, Los Fresnos, Tx.
      Donna Bunton, Bourbon
      Janis Rellergert, Tebbetts
      Jim Schwaller, Washington
      John Miller, Mansfield
      Josephine Neubauer, St. Louis
      Etty Pierre, Branson
      Halid Mulasalihovic, St. Louis
      Richard Ballard, St. Louis
      Elizabeth Kramer, Columbia
      Susan Bolinger, St. Louis
      Carol Reeves, Rushville
      Gary Gant, St. Charles
      G. Joe Lamar, Republic
      John Jones, House Springs
      Elsie Ball, St. Charles
      John Morton, Strafford
      David Conway, Galena
      Timothy Rice, Fulton
      David Parker, Lee's Summit
      Priscilla Spencer, Norwood
      Tiffany McNeal, Raytown
      Gary Atchley, Sikeston
      Tim Roettger, O'Fallon
      Jack Breedlove, Columbia
      Eric Poeter, Lathrop
      Peggy Glasgow, Overland
      Edgar Patterson, Bolivar
      Heather Mosbey, Fisk
      Moreese Strong, St. Louis
      Anthony Ortega, Camdenton
      Charles Rupe III, Springfield
      Derek Sjaarda, Ozark
      Barbara Pennington, Carrollton
      April Sykes, St. Louis
      Annie Presberry, St. Louis
      Ronald Stone, Overland
      Jimmie Lamme, Jr., Bolckow
      Cheryl Chancellor, Warrenton
      Clifford Barker, Carthage
      Kathy Jo Mann, Golden
      Duane Baugham, Mora
      Katherine Jensen, Eldon
      Juanita Parker, O'Fallon
      Johnny Todd, Belton
      Karen Joyner-Keene, St. Louis
      Michael Becker, Park Hills
      Darryl Wells, Kansas City
      Jackie Hume, Seymour
      Guy Elder, Blytheville, Ark.
      Janice Cords, Pevely
      Scott Ely Sr., Ridgedale
      Brenda Sleeper, Doniphan
      Richard Young, Marshall
      Linda Taylor, St. James
      William Wilhite, Republic
      James Reiff, Schell City
$1,000 Winners (2,906)
$500 Winners (7,417)